Стівен Кінг: 5 особистих кошмарів письменника




21 вересня всесвітньо відомий американський письменник, майстер літературних жахів Стівен Кінг відзначає день народження. Жахливі історії автора - понад 60 книг, проданих тиражем в 350 мільйонів екземплярів по всьому світу, вже давно увійшли в нашу культурну свідомість. Багато екранізацій його творів стали бестселерами і отримали численні нагороди. А ім'я Стівена Кінга стало символом, за яким люди безпомилково очікують страх і жахи.
«Король жахів» знає, як розбудити в читача почуття глибокого страху. Але чи є щось, що викликає жах його самого? Виявляється, є.

Арахнофобія. Твори Стівена Кінга населяє безліч страшних тварюк, одні з найвідоміших - сенбернар Куджо з однойменного роману або щури-мутанти з оповідання «Нічна зміна». Але є тільки одна зоофобія, про яку письменник ніяк не набереться сміливості написати: «Я хочу написати про павуків, бо їх бояться майже всі. Особисто я не можу собі уявити нічого більш жахливого, більш огидного, ніж павуки».

Авіафобія. Своїм страхом перед польотами Стівен Кінг колись поділився в ток-шоу відомого телеведучого Денніса Міллера. Ось як описує це в його біографії Лайза Роугек: «Вони обговорювали страх перед польотами, і Кінг поділився своєю теорією, припустивши, що колективний страх пасажирів на борту допомагає запобігти авіакатастрофі. Вірно, - з виглядом знавця кивнув Міллер. - Напруженість в тілах пасажирів не дає літаку впасти. Не зовсім, - поспішив пояснити Стів. Тут справа в екстрасенсориці, і будь-хто, у кого є хоча б пара звивин, зрозуміє, що це не спрацює. Візьміть трьох-чотирьох переляканих до смерті людей - і літак буде врятований. Остерігатися ж варто рейсів, де немає жодного, хто боїться літати. Ось на них і відбуваються авіакатастрофи. Можете мені повірити».

Айлурофобія. У переліку фобій Кінга є також чорні кішки, як би банально це не було. Одного разу Кінг заявив, що він може просто передумати йти кудись, якщо побачив на дорозі чорну кішку.
Коулрофобія. Письменник зробив свій особистий кошмар - боязнь клоунів - масової фобією. Саме з виходом його роману «Воно» багато психологів пов'язують виділення цього страху в окремий вид фобій. «Повелитель страху» показав, що маска клоуна приховує не усміхненого добряка, а страшного незнайомця. «У дитинстві я бачив, як інші діти теж плачуть, побачивши клоунів. По-моєму, в цьому персонажі є щось моторошне, щось зловісне - під маскою радості і веселощів може таїтися зло », - розповів якось Кінг.

Ніктофобія. Темрява завжди віщує щось недобре, а для Кінга вона - абсолютне зло. Про це іноді навіть жартують його друзі. Сам письменник ніколи не засинає без нічника, а в гостях або в кінотеатрі при повній темряві він неодмінно дістає телефон і підсвічує.
«Я в деякому сенсі боюся всього без винятку», - підсумував якось Стівен Кінг. І правда, як тоді він зміг би передати це почуття настільки природно, якби не зазнав його сам?